نامه اعتراض در حضانت

حضانت: به معنی سرپرستی و به عهده گرفتن امور افراد صغیر و فرزند توسط والدین را می‌گویند و طبق قوانین جاری تا سن ٧ سالگی بر عهده مادر می‌باشد. مگر اینکه عدم صلاحیت وی مشخص شود و پس از ٧ سالگی بر عهده پدر بوده مگر عدم صلاحیت وی اعلام شود.

نمونه دادخواست

تجدیدنظرخواه:…………………

تجدیدنظر خوانده:…………….

وکیل:…………………….

تجدیدنظر خواسته از دادنامه شماره:…………………..

دلایل و منضمات:………………….

ریاست محترم محاکم تجدیدنظر استان« مرکز استان صادرکننده‌ی رای بدوی»

با سلام

احتراماً اینجانب……………… نسبت به دادنامه………………… صادره از شعبه……………. که در تاریخ………… ابلاغ گردیده است اعتراض خود را ارائه و تقاضای نقض آن را دارم.

اینجانب طبق سند نکاحیه…………………. که با زوجه……………….. ازدواج نمودم و طبق طلاق‌نامه……………….. از یکدیگر جدا شده‌ایم با توجّه به اینکه طبق دادنامه………………… طلاق حضانت فرزند تا ٧ سالگی بر عهده مادرش گذاشته شده است نامبرده صلاحیت و توانایی سرپرستی فرزند مشترک را ندارد و مراتب عدم صلاحیت وی بر اساس شهادت شهود/ دادنامه محکومیت زوجه/ بیماری زوجه مطرح گردیده اما در مورد لحاظ واقع نگردیده است لذا تقاضای نقض دادنامه مذکور و صدور حکم حضانت اینجانب نسبت به فرزندم به نام ………………… را دارم.

امضاء

با توجّه به اینکه زوج توانایی پرداخت نفقه فرزندان را ندارد/ نامبرده اعتبار دارد/ با افراد ناصالح در ارتباط بوده و به تربیت فرزند توجّهی ندارد تقاضای نقض دادنامه بدوی و صدور حکم حضانت فرزند مشترک به اینجانبه را دارم.

امضاء

مدارک لازم:۱- دادخواست تجدیدنظر + هزینه تمبر دادرسی۲- کپی دادنامه بدوی ۳-استشهادیه۴- حکم محکومیت کیفری یکی از والدین ۵- دلایل بیماری سرپرست که موجب عدم توانایی در نگهداری فرزند می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *